wiki menu  

Zajímavé projekty, které vznikaly v bastlírně

Ukázka několik zajímavých projektů, při jejichž vzniku strahovská bastlírna hrála nemalou roli.

Domácí počítač Ondra

Počítač Ondra (celý jménem Ondra SPO 186) je domácí počítač z 80. let minulého tisicíletí. Kousek s výrobním číslem 2056, který se dostal do Bastlírny nefungoval… tak jsem se rozhodli ho na blížící se Retrofest opravit…

pokračovat na stránku o Ondra SPO 186

ondramg.jpg

ESP8266

ESP8266 jsou super levné Wi-Fi moduly z číny, které mají velký bastlířský potenciál. Poměrně rychle zaplavily bastlírnu a každý si s nimi hraje… pokračovat na stránku o ESP8266

esp-01.jpg

Educubes

Návrh výukové pomůcky/hračky pro nejmenší. Jde o barevné kostky, které se navzájem poznávají a reagují. Každá kostka má vlastní barvu a když se ocitne v blízkosti jiné kostky, tak se jejich barvy smíchají. Konstrukce podle zadání Davida Sivého.

Educubes

Autor: Pavel Vitvar a Dávid Sivý, 14.10.2013

Přípravek pro měření příkonu (vybavení bastlírny)

Pokud chcete měřit příkon nějakého síťového zařízení, potřebujete k němu připojit Vmetr a Ametr. Aby to bylo jednoduší a bezpečnější vznikl tento přípravek. Je k dispozici v bastlírně.

Autor: Adam Hořčica, 18.9.2013

Oddělovací transformátor (vybavení bastlírny)

Nepostardatelné zařízení, pokud oživujete nějaké síťové zařízení.

Autoři: Pítrsek a Adam, srpen .2013

Online osciloskop

Semestrální práce z předmětu A4M38AVS. Jednokanálový osciloskop s webovým rozhraním. Osciloskop byl postaven nad vývojovým kitem Sleepy Cat Kit.

ASCII

Autor: Adam Hořčica, 11.5.2012

Tunelové hodiny

Návrh designově zajímavých hodin podle zadání Davida Sivého v rámci Atelieru Designu prof. Akad. arch. Jana Fišera. Hodiny, které zobrazují čas pomocí tunelového efektu vytvořeného soustavou LEDek a zrcadel.

Tunel Clock 0Tunel Clock 1

Autor: Pavel Vitvar a Dávid Sivý, 1.4.2012

Mini Demo Shiled pro Arduino

Mini Demo Shield je malá rozšiřující deska pro Arduino určená pro prvotní seznámení s platformou Arduino. Vznikla pro workshop na konferenci InstallFest 2012 (Arduino na konferenci InstallFest 2012)

ASCII

Dokumentace

Autor: Adam Hořčica, 3.3.2012

 
projekty.txt · Poslední úprava: 31.05.2015 14:47 autor: fosfor