wiki menu  

Arduino na konferenci InstallFest 2012

pozvanka.jpg

Na strahovských kolejích proběhne 3. až 4. března 2012 konference InstallFest. Díky projektu MacGyver budou mít návštěvníci možnost seznámit se s platformou Arduino a to nejen teoreticky v rámci přednášky, ale i na vlastní „ruce“ během workshopu.

Přednáška

Hardware pro takové to domácí programování (Arduino)

Chtěli byste začít programovat mikropočítače, ale bojíte se, že to bude moc složité…

Na této přednášce se seznámíte s open source platformou Arduino. Arduino je založené na flexibilním, snadno použitelném hardwaru a softwaru a umožnuje tak proniknout do této oblasti prakticky komukoliv aniž by musel mít detailní znalosti z oblasti elektroniky, programování nebo fungování procesorů.

Během přednášky se podíváme jak se Arduino programuje v jazyku Wiring, ukážeme si jednoduchý příklad (složitější věci budou na workshopu) a pro inspiraci se podíváme na zajímavé projekty používající Arduino.

Workshop

Na tomto workshopu si můžete prakticky vyzkoušet, jak se programuje Arduino. Účastníci budou mít k dispozici Arduino spolu se základním demo shieldem a postupně si projdou od blikání LEDkou, reagováním na tlačítka až po měření teploty a možná i dál…

 
arduino-if2012.txt · Poslední úprava: 24.11.2014 11:31 autor: horcicaa